Не давайте святого псам, і не кидайте перел своїх перед свиньми ...

Конделябр

християнин
15/01/09 13:44

# 655163 # 655163


Що сдесь подразумеваеться?


ValeryZ ValeryZ

християнин
15/01/09 15:42
valeryz.com.ua

# 655195 # 655195


Що сдесь подразумеваеться?
З З десь може матися на увазі наступне (читаємо допоміжну літературу, зокрема коментар Барклі до Нового Завіту):
Це дуже важке висловлювання Ісуса, тому що на перший погляд воно вимагає для кого-то виняткових прав, що в корені суперечить християнській вести. І дійсно, цей вислів вживалося в ранній Церкві в двох сенсах.
1. Його вживали іудеї, які вважали, що дари Божий і Божа благодать належать виключно юдеям. Його вживали іудеї, які виступали проти Павла, і стверджували, що для того, щоб стати християнином, язичник спершу повинен появитися обрізання, прийняти закон і стати іудеєм. Ці слова Ісуса дійсно могли бути використані, або перекручені, з метою винятковості іудеїв.
2. У ранній Церкві ці слова використовувалися в абсолютно специфічному сенсі.
Ранньої Церкви небезпека загрожувала з двох сторін. Їй загрожувала небезпека ззовні.
Християнська Церква була островом християнської чистоти в море язичницької аморальності і їй скрізь загрожувала небезпека заразитися мирськими пороками. У той же час їй загрожувала небезпека зсередини. У той час люди багато міркували і шукали нові шляхи, і, тому, існувала гостра небезпека, що міркування одних відведуть їх на шлях єресі; були люди, які намагалися досягти компромісу між християнством і язичницьким світоглядом і створити синтез віри, що задовольняє і тих і інших. Для того, щоб вижити, християнська Церква повинна була захищатися як від зовнішньої, так і від внутрішньої небезпеки; інакше вона просто перетворилася б в одну з численних релігій, співіснували в Римській імперії.
Особливо обережно Церква ставилася до питання про тих, хто може бути допущений до Вечері Господній, і цей текст стали пов'язувати з Вечерею Господньою. Вечеря Господня починалося словами: "Святе для святих". Феодорит Кирський призводить, за його словами, незаписані висловлювання Ісуса: "Мої таїнства - для Мене і для Моїх, людей". В "Апостольських постановах" сказано, що перед початком Вечері Господньої диякон повинен сказати: "Так не залишиться тут ніхто з оглашенних (тобто, ще проходять навчання), ніхто з тих, що слухають (т. Е, тих, хто прийшов на богослужіння, тому що їх цікавило християнство), ніхто з невіруючих, ніхто з єретиків ". Вечерю Господню відгороджували стіною від усіх, хто дійсно не сповідувала християнство. У Дидахе, "Вчення дванадцяти апостолів", яка відноситься до першого сторіччя і є першим молитовником християнської Церкви, сказано: "Ніхто ж нехай не їсть і не п'є від вашої Євхаристії, крім хрещених в ім'я Господнє, бо про це сказав Господь:" Не давайте святого псам ". Християнський богослов і письменник, один з латинських отців Церкви Тертуліан скаржився на те, що єретики допускають різних людей, навіть язичників, до причастя і, тим самим," кидають святиню псам, а перли (але, звичайно ж, не справжній) свиням ".
У всіх цих випадках цей текст вжито для обґрунтування винятковості.
Справа не в тому, що Церква не була налаштована місіонерських: в ті перші дні Церква прямо-таки горіла бажанням звернути кожної людини. Але, одночасно, Церква гостро усвідомлювала необхідність збереження чистоти віри, щоб християнство не було поглинуто і поступово асимільовано морем язичництва.
Абсолютно ясно видно минуще значення цього тексту; але ми повинні також бачити і його неминуще значення.
Цілком може бути, що при передачі висловлювання Ісуса було випадково змінено. Воно являє собою хороший приклад паралельності, з яким ми вже зустрічалися (Мат. 6,10). Запишемо його паралельними пропозиціями: "Не давайте святиню псам і не кидайте перел своїх перед свиньми".
За винятком одного слова паралельність повний. Давати відповідає кидати, пси - свині, лише святий не урівноважений повністю перлами. Справа в тому, що є два дуже схожих один на одного давньоєврейських слова, особливо якщо пам'ятати, що в староєврейською не писали голосні. Святий в староєврейською кадет (КДШ), а арамійське слово для сережка - кадета (КДШ). Згодні точь-в-точь збігаються і в первісному написанні в староєврейською, слова виглядають абсолютно однаково. Більш того, в Талмуді вираз, "сережка в свинячому Рилєєв" означає щось зовсім безглузде, несумісне і недоречне. І спочатку фраза цілком могла виглядати так: "Не давайте сережок собакам, Не кидайте вашого перлів перед свинями".
І в цьому випадку паралельність була б досконалою.
Якщо фраза має саме таке значення, то вона просто означає, що деякі люди не здатні, не можуть прийняти звістку, яку їм хоче дати Церква. І тоді це не буде фраза винятковості; це буде констатація практичної труднощі спілкування, з якою проповідник стикається щодня в усі епохи. Адже до деяких людей абсолютно неможливо довести істину; перш ніж їх можна буде вчити, має щось статися. Існує така рабинської приказка: "Навіть скарб можна показати кожному, так само і слова закону, не треба глибоко вдаватися в них, хіба що в присутності відповідних людей".
А це універсальна істина. Чи не з кожною людиною можна говорити про все.
Серед одних друзів ми можемо міркувати про віру і поміркувати над деякими питаннями; ми можемо дозволити собі сумніватися; ми можемо говорити про речі, які приголомшують, шокують і ставлять в тупик, і можемо дозволити пуститися в міркування і роздуми. Але, якщо в коло цих друзів прийде людина з жорсткими і ортодоксальними установками, він цілком може затаврувати нас як групу небезпечних єретиків; або ж, якщо в гурток увійде простодушна людина, я не ставлю перед жодними питаннями, це може шокувати його і похитнути його віру.
Таким чином, є люди, нездатні сприймати і прийняти християнську істину. Може бути, їх розум закритий для неї; може бути розум їх доведений до звіроподібного стану і покритий нальотом вульгарності; може бути, вони прожили життя, яка зробила їх нездатними бачити істину; а може навіть бути, як це часто трапляється, у нас з ними немає абсолютно ніякої загальної грунту де ми могли б дійти згоди.
Людина може зрозуміти лише той, що він здатний зрозуміти. Не кожному можемо ми відкрити секрети свого серця. Завжди будуть люди, для яких проповідь Христа є юродство і в вухах яких істина, зодягнена в слова, натрапить на непереборну стіну.
Що робити з такими людьми? Кинути їх, як безнадійних? Може бути, просто позбавити їх християнської вести? Чого не можуть зробити християнські слова, часто може зробити християнський спосіб життя. Людина може бути сліпий і глухий до будь-яких словесним християнським аргументів, але він нічого не може відповісти, побачивши християнського життя в дії.
У книзі "Сучасне богоявлення" розповідається про дискусії, які проводилися в літньому таборі, де зібралася молодь різних національностей: "Однією дощової ночі присутні обговорювали різні способи, якими можна говорити з людьми про Христа. Вони звернувся до дівчини з Африки:" Марія, як ви робите це в вашій країні? "" О, - сказала Марія, - у нас немає місій і ми не роздаємо брошур. Ми просто посилаємо жити і працювати в село одну або дві християнські родини, і коли люди бачать, що таке християнство, вони теж хочуть стати християнами ". В кінцевому рахунку, є тільки один всепереможний аргумент - християнський спосіб життя.
З деякими людьми іноді неможливо говорити про Ісуса Христа. Їх бездушність, їх моральна сліпота, їх інтелектуальна гординя, їх цинічні глузування, їх порочне наліт роблять їх несприйнятливими до слів про Христа. Але Христа завжди можна ще показати людям; і слабкість Церкви відбудеться не в тому, що бракує християнських доводів, а в тому, що бракує християнського способу життя.
Lilija Що сдесь подразумеваеться
християнин
16/01/09 12:38

# 655502 # 655502


Це дуже важке висловлювання Ісуса, тому що на перший погляд воно вимагає для кого-то виняткових прав, що в корені суперечить християнській вести. І дійсно, цей вислів вживалося в ранній Церкві в двох сенсах.
У Старому завіті Бог говорить через Ісаю (56 гл.) Що збере Свій народ, вигнанців Ізраїля, призведе на Гору Свою: "... бо Будинок Мій назветься домом молитви для всіх народів ... Господь Бог, що збирає вигнанців Ізраїля : до зібраних у нього Я буду ще збирати інших. всі звірі польові, усі звірі лісові! ідіть є ".
(7-9ст.) Нижче віршем, з 10 по 12 про псів, які є служителі сліпі: "Правоохоронці їх сліпі все і невігласи: всі вони пси німі, які гавкати не можуть, що марять лежачи, що люблять спати. І це пси душею , що не знають насичення, і це пастирі безглузді: усі вони ходять своєю дорогою, кожен до останнього, на свою користь; Приходьте, кажуть, я дістану вина, і ми нап'ємося п'янкого напою, і завтра той же буде, що сьогодні, та ще й більше . "
Господь Бог збирає Свій народ, Ізраїль, але і до зібраних Своїм, Він збере ще й інших-кого інших? мова йде про поган? до них, до поган це звернення: вся земна звірина, всі звірі лісові! йдіть їсти! - ??? і далі про них, про їх вождів пророкує Ісая: варти їхнього сліпі, пси, безглузді пастирі ...? Адже Ізраїльський народ був розкиданий по всій землі і слово Бога не могло просто так пройти повз язичників в той час, і звідси повставали вчителя, пастирі серед язичників? або Ізраїльські вожді, ухилившись, ставали пастирями, псами, вводили в оману свій же народ?
Або тут Ісая пророкував наперед про час Ісус Христос прийшов на землю, про книжників, фарисеїв, законниках-вчителів, які не прийняли Христа, про це Христос говорить в Матф.7,6: "Не давайте святого псам, і не кидайте перел своїх перед свинями ... розтерзають вас ". Про них же Христос каже: "Горе вам, книжники та фарисеї, лицеміри, що перед людьми зачиняєте Царство небесне, бо й самі ви не входите, що хоче ввійти не допускаєте ... проводирі ви сліпі ... Єрусалиме, Єрусалиме, що вбиваєш пророків та каменуєш посланих до тобі скільки разів Я хотів зібрати діти твої, як та квочка збирає під крила курчаток своїх, та ви не захотіли! Се, ваш дім порожній ... "Мт. 23, 13-39ст. "Горе вам законникам, що ви взяли ключ розуміння: самі не ввійшли, і хотів увійти, боронили" - Лука 11, 52ст. Вони і є ті пси і свині? ті, яким було довірені були Слова Божі: Рім.3гл, 1-2 !, що їм належить синівство, і слава, і заповіти, і законодавство, і богослужіння, і обітниці: Рім.9гл, 1-5ст., але вони не прийняли Христа, Його не пізнали: прийшов до Своїх, і Свої Його не було прінялі- Іоанна 1, 11.
В Одкровенні Ап. Іоанн пише про псів: "Блаженні ті, що творять заповіді Його, щоб мати право на дерево життя, і ввійти в місто воротами, а поза- пси ..." (22гл, 15ст.)
Ап. Петро в 2 посланні, 2гл. пише про лжепророків, лжеучителями ...: "впровадять згубні єресі, відречуться від Владики, що викупив їх Господа ..."; а в кінці глави образно про псів і свинях: "коли хто втече від нечистости світу через пізнання Господа й Спасителя нашого Ісуса Христа, а потому знов заплутуються ними та перемагаються, то останнє буває для них гірше першого, краще б їм не пізнавати дороги праведности, аніж пізнавши, вернутись назад від переданої їм святої заповіді. Бо їм трапилося під правдивою приказкою: "пес повертається на блювотиння свою", і: "вимита свиня йде валятися в калюжу"
(20-22ст.) - говориться про людей, які знали істину, але заплуталися, відійшли. Але, хто заплутався, відійшов залишається "день спасіння, день нині", расскаявшісь, Господь прощає. Гірше і згубно, як вчить Святе Письмо, коли такі стають лжеучителями, лжепророками, створюють своє вчення, ведуть людей за собою: з вас самих повстануть вовки люті, що отари щадити не "Вони вийшли від нас, але не були наші ... вони вийшли, відкрилось, що не всі наші "- 1 Івана 2, 18-19ст.
Все ж, я схиляюся більше до того, що пси і свині - це ті люди, які знали і розуміли істину, але після підступ гріха, жорстокими, відійшли, стали бачити помилкове вчення: проводирі ви сліпі. Розуміти так, що пси і свіньі- це люди світу цього, які не знають Бога, у яких закритий розум, щоб вони розуміли Писання, до яких важко достучаться- як-то не лягає на серце, тому що Господь не шукає смерті грішника, але хоче, щоб усі люди спаслися і прийшли до розуміння істини-1 Тим. 2гл.1-7ст.
IEDIDIYA Це дуже важке висловлювання Ісуса, тому що на перший погляд воно вимагає для кого-то виняткових прав, що в корені суперечить християнській вести
християнин
16/01/09 13:38

# 655525 # 655525


На іншому християнському ресурсі ця тема теж детально розбиралася. Я взяв участь там, а тут тільки про один момент хочу нагадати: "... щоб вони не потоптали їх ногами своїми і, обернувшись, щоб не розшматували й вас". Ці люди світу, не просто толерантні до віруючих і до Того про Ком вони сповіщають, їх охоплює лють і шаленство, коли чують про Бога щось, що явно їм не по наву: (Ін.16: 2) "настає час, коли кожен, хто вам заподіє, то думатиме, ніби службу приносить він Богові ". Цей уривок Матвія швидше спроба нагадати про те, щоб віруючі не очікували успішного звернення світу до віри, щоб не очікували загального прийняття (1Ін.5: 19) ...
Подібно до того, як переслідували Господа і Вчителя, розправилися з Ним розп'яли на хресті, гоніння і розправи очікують і Його послідовників. І якщо такі розправи не відбуваються, то їх відсутність вказує лише на величезну милосердя Боже проявляється до віруючих, адже не всі здатні фізично витримати переслідування, тортури, страти за віру і не відректися від Бога. В історії церкви є мученніков за віру, а це значить, що Бог допоміг перенести всі наруги світу і вбивство попущенія цим віруючим.
Допоможи Господи терпінням і стійкістю віри тим віруючим, на кого світ звернувся, у відповідь на проповідь, повстав щоб розтерзати і вбити!


Lilija Lilija

християнин
16/01/09 14:03

# 655540 # 655540


Подібно до того, як переслідували Господа і Вчителя, розправилися з Ним розп'яли на хресті, гоніння і розправи очікують і Його послідовників. -
хто зрадив Господа? хто кричав: Розіпни Його? хто захотів, щоб розбійника відпустили на свободу, а Христа розіпнути? А первосвященики, книжники та фарисеї. А Ап. Павло кого гнав, будучи ревним фарисеєм?
Іоанна 16 гл. : Виженуть вас з синагог ... думатимуть, що вбиваючи, служать Господу ...; - хто збирався в синагогах? люди світу цього? язичники? - ні звичайно! Це були віруючі люди! Почитайте, вислухайте Письма.
Конделябр Подібно до того, як переслідували Господа і Вчителя, розправилися з Ним розп'яли на хресті, гоніння і розправи очікують і Його послідовників
християнин
16/01/09 14:34

# 655556 # 655556


Можливо адже таке, що під свинями тут імеетьсмя зважаючи віруючих, які йдуть роздвоєним кроком (як свиня) тоесть живуть подвійним життям?

Виправлено користувачем Конделябр 16/01/09 14:36.


IEDIDIYA

християнин
16/01/09 14:36

# 655557 # 655557


Цей момент підкреслюємо вами не має істотного значення, ким є ті, хто встає проти Господа і проти віруючих. Ким би не були такі противники, вони знаходяться в наіпечальнейшем положенні - невіри Богу.
Про людей з синагог, і та й взагалі про званих самих себе "дітьми Авраама" той же Іоанн говорить наступне: (Ін.8: 39-44) "... Наш отець Авраам; ... якби ви були діти Авраама , то чинили б діла Авраамові; Ваш батько диявол, і ви хочете виконувати похоті батька вашого ".


ValeryZ ValeryZ

християнин
16/01/09 15:04
valeryz.com.ua

# 655570 # 655570


що таке роздвоєний крок? парнокопитість?
вівці, теж парнокопитні ... до речі.
Класифікація

підряд нежуйні (Suina) сімейство свині (Suidae)
сімейство пекарі (Tayassuidae)
сімейство Бегемотові (Hippopotamidae)
підряд мозоленогіх (Tylopoda) сімейства верблюжих (Camelidae)
підряд жуйні (Ruminantia) сімейство жирафових (Giraffidae)
сімейство кабарговие (Moschidae)
сімейство оленьковие (Tragulidae)
сімейство вилоріг (Antilocapridae)
сімейство Оленева (Cervidae)
сімейство полорогие (Bovidae)

IEDIDIYA що таке роздвоєний крок
християнин
16/01/09 15:05

# 655571 # 655571


Хороший пост по цій темі ValeryZ, особливо позитивно що можна побачити історичний контекст, то як в різний час розуміли в церкві цей уривок. Він наводить посилання на ранньохристиянські джерела "Дідахе" (9: 5) "І нехай ніхто не їсть і не п'є від вашого подяки, крім хрещених в ім'я Господа: так як і Господь про це сказав:" Не давайте святого псам, "".
Можна двояко сприймаючи доречність таких слів щодо "Хто тіло за одним столом в одному хлібі і одного пиття".
Можливо це спроба звести трапезу Господню в розряд таїнства. В якому приступати до Вечері Господньої можуть лише ті, хто пройшов катехизацію і водне хрещення. Тобто громада вже намагається зрозуміти як віросповідання людини вписується в загальні збори. Якщо є невідповідність між тим у що присвячений людина церквою і вчинками. Якщо невідповідність помічається, то "деяку частину" відсівають, вважаючи що поведінка таких віруючих не підтверджує факт того, що людина присвячений Богу (відроджений Понад): (1Кор.15: 34) "Протверезіться, як належить, і не грішіть, бо, до сором вам скажу, деякі з вас не знають Бога ".


IEDIDIYA IEDIDIYA

християнин
16/01/09 17:26

# 655607 # 655607


Вилучено IEDIDIYA 2009-01-16 17:32:09

Що робити з такими людьми?
Кинути їх, як безнадійних?
Може бути, просто позбавити їх християнської вести?
Вони звернувся до дівчини з Африки:" Марія, як ви робите це в вашій країні?
Господь Бог збирає Свій народ, Ізраїль, але і до зібраних Своїм, Він збере ще й інших-кого інших?
Мова йде про поган?
Адже Ізраїльський народ був розкиданий по всій землі і слово Бога не могло просто так пройти повз язичників в той час, і звідси повставали вчителя, пастирі серед язичників?
Або Ізраїльські вожді, ухилившись, ставали пастирями, псами, вводили в оману свій же народ?
Вони і є ті пси і свині?
О зрадив Господа?