Хто буде лікувати: в Держдумі сперечалися про скасування інтернатури і професіоналізмі лікарів

  1. люди коментують

Кількість переглядів: 4510

У Державній Думі відбувся круглий стіл на тему «Кадрове забезпечення первинної медико-санітарної допомоги» У Державній Думі відбувся круглий стіл на тему «Кадрове забезпечення первинної медико-санітарної допомоги». Однією з головних і гостро актуальних тем обговорення став кадровий голод в медичній сфері та підготовка майбутніх лікарів.

Основним доповідачем став голова комітету з охорони здоров'я Держдуми Дмитро Морозов. Вказавши на важливість реалізації «травневого» указу президента, він зазначив: «У медичні вузи надходить найкраща молодь стани, що підтверджують дані ЄДІ і наші спостереження». Головним завданням виступає назвав «належне і якісне просування докторів первинної мережі».

Перший заступник голови цього ж комітету Наталія Саніна була відверта. «Не вирішимо кадрову проблему, не вирішимо дуже багато питань», - сказав вона.

Це очевидне зауваження було уточнено членом комітету Тетяною Соломатін, яка, пославшись на аналіз прийому виборців, дала коментар: люди вимагають «надання якісної і доступної медичної допомоги». Вона також зазначила, що при поставленому завданню (100% забезпечити первинну ланку лікарями і «середніми» медпрацівниками) потрібні «не просто лікарі, яких ми випускаємо після шостого курсу, а саме висококваліфіковані фахівці».

Соломатіна вказала ще на один важливий аспект, про який повсюдно говорять в суспільстві. А саме: нові стандарти навчання молодих кадрів у цій важливій сфері. «Скасування інтернатури дозволить нам скоротити кадровий дефіцит первинної ланки за досить короткий проміжок часу, але питання впевненості фахівців в собі - залишається відкритим», - додала вона.

Як відомо, раніше майбутні лікарі повинні були пройти інтернатуру в лікарнях і поліклініках. Однак новий стандарт освіти (вже, між іншим, третього покоління!) Протягом трьох років ліквідував цю ланку профнавчання в медвузах. У 2016-17 роках інтернатура була скасована для стоматологів, фармацевтів, педіатрів та лікувально-профілактичних факультетів. А з 2018 року інтернатура канула в Лету для всіх спеціальностей.

Соломатіна розповіла про рідну Томську область, де, за її словами, молоді фахівці «бояться складних випадків». «Вони бояться залишитися один на один зі складним пацієнтом, а їм необхідно поставити правильний діагноз, призначити хорошу схему лікування і почати займатися реабілітацією», - описала вона сьогоднішні реалії надання лікарської допомоги.

Погодьтеся, подібне можна спостерігати повсюдно. Депутат назвала єдиний вихід із ситуації - введення інституту кураторства: коли досвідчений наставник направляє, перевіряє та контролює роботу молодого покоління лікарів.


Автор: Леонід Смелов

РЕДАКЦІЯ: Коментування даної теми закрито. Причина: За закінченням терміну давності.

люди коментують

заборонити лікарям працювати в приватних клініках (якщо ти працюєш) а то він на лікарняному талонів немає а за гроші він же приймає в приватній поліклін

кирпичь [Гість] @ 13 листопада 2018, 15:15

Тримайтеся, мінпраці дозволило іноземцям працювати лікарями в Росії, Джамшут і Равшан вас отлечат)))

БУГАГА [Гість] @ 13 листопада 2018, 15:17

Це вірно, наставники потрібні для молодих фахівців, у яких ще не напрацьовані практичні навички.

гість [Гість] @ 13 листопада 2018, 15:59

Це вірно, наставники потрібні для молодих фахівців, у яких ще не напрацьовані практичні навички.
гість [Гість] @ 13 листопада 2018, 15:59
Які наставники. Лікарів не вистачає, а наставники що будуть кидати свої робочі місця в лікарнях і поліклініках і мчати допомагати і пояснювати молодим? Або вони ночами радитимуться над медкарті? Ау ?!
Які наставники можуть бути у хірурга або травматолога, яким на стіл з общаги привезли порізаного ножів людини або переламаного в ДТП з траси. Вони повинні або врятувати, або зробити все, що можна. Зараз і тут. У наступні 5-10-30 хвилин! Які тут куратори і наставники.

Про що ви???[Гість] @ 13 листопада 2018, 16:08

Поки ми жартуємо і дивуємося, морок беззаконня і вседозволеності згущується.

санітар [Гість] @ 13 листопада 2018, 16:46

відомий офтальмолог Святослав Федоров - "Я хороший лікар, тому що вільний, і у мене 480 вільних лікарів." Клятва Гіппократа "- це все фікція. А насправді є реальне життя - їсти потрібно щодня, квартиру мати, одягатися. Думають, що ми якісь ангели літають. Ангел, який одержує зарплату в 350 рублів? І таких лікарів сьогодні в Росії півтора мільйона. півтора мільйона будинків з вищою освітою, інтелектуальних рабів. Вимагати, щоб медицина добре працювала в цих умовах - абсурд! "

точка [Гість] @ 13 листопада 2018, 16:55

Пацієнт буває різний
Чи не заразний і заразна,
І хороший, і поганий,
Пропотевшей і сухий.
Очманілий від хвороби,
Витягнутий з утроби,
Підключений до ШВЛ,
Зблідлий, ніби крейда.
То він рожевий Пихкаючий,
Те він синій і свистячий,
Літній і молодий,
Гиперстеник і худий.
Хоч з талантом, хоч бездарний,
Був би тільки вдячний -
У щасливих докторів
І хворий завжди здоровий!

бенілюкс [Гість] @ 13 листопада 2018, 17:12

Так ідіоти, що в думі, що в уряді! Малого того, що інтерни прикрили, так і ардінатуру ускладнили, поки не відробиш (на мою три роки), навіть не думай про це. А по факту, на місцях сирець маємо, а не лікаря, враховуючи як сьогодні учать у ВНЗ. "ДАЙ-ДАЙ-ДАЙ і можеш не переживати за іспит" ... Мозгов і фантазії не вистачає у влади, вони вирішили брак лікарів, замінити рабством, т.е.самим примітивним способом вирішити задачу. Боюся на цьому не зупиняться, ті, хто потрапив на бюджет, будуть послані в Тмутаракань в Силка року на три, інше не проглядається. Але ж є рішення, і воно у всіх на виду. Можна ж зробити зарплати зробити в Мухосранск московські, нафтовики ж так отримують, не важливо в Сибіру або на Каспії? І все, люди б самі поїхали, тому як зарплата московська в Камишині, по суті і купівельної спроможності, билаби вище в рази тут. Ось і все, відразу два в одному, і престиж професії, і зарплата 200% від середнього ..))

як то так [Гість] @ 13 листопада 2018, 19:34

як то так [Гість] @ 13 листопада 2018, 19:34
Вони б і раді рабство для лікарів ввести і засилати їх у Тьмутаракань. Але тоді ж треба буде лікарів в тмутаракані житлом забезпечувати - а це вони теж не вміють, так що особливо і не пошлеш - скажуть давай житло. Навіть не знаю, чи то дурні там сидять повні і обговорюють все це, то чи відверті саботажники і шкідники

гість [Гість] @ 13 листопада 2018, 19:40

Та ні "гість", житло то якраз у них є, навіть тут Зінченко радий дати під приїзд лікарів, але життя вносить свої корективи. Нахрен мені молодому квартира в Камишині, а це по факту той же Мухосранск, з зарплатою без стажу і категорії, та з навантаженням за того хлопця, якщо свої 80-100 шт я візьму в Москві і Пітері? Так я собі там квартиру через рік в іпотеку візьму (банки в чергу за лікарями там стоять), що і роблять багато, і працювати буду згідно з нормами, та й відпочивати як біла людина, а не ходити по вуха в піску тут. Тільки один вихід є, наблизити зарплати до московських, а у нас навіть по областям сусідам вона різна, тому і текучка. Путін в принципі правильно говорить про 200% від середньої на місцях, але більшість Губернаторів це не виконують, грошей немає. Ось дивіться приклад з нами поруч, психлікарня в Дворянському чому не відчуває кадровий голод? Так там зарплата у них як московська. Ось так.Что і підтверджує мої слова вище ..

як то так [Гість] @ 13 листопада 2018, 20:13

на кожен пост про високі зарплати на Заході набігають путіністи з криками «а подивися які там податки і ціни на жкг». Вони реально вважають, що у лікаря в Німеччині після податків і оплати ЖКГ грошей залишається стільки ж, скільки у російського колеги?

ординатор з Камишина [Гість] @ 14 листопада 2018, 17:29

Ординатор, ти чому ще не на заході?

ординаторові [Гість] @ 14 листопада 2018, 19:07

Що говорите все про зарплате.сейчас молоді лікарі подивляться як їх колег з досвідом за все в прокуратуру тягають, а вони без досвіду кинуті у вільне плавання, швидше за звільняться і знову дефіцит кадрів. Просто потрібно думати маштабні а її гайки закручувати і божевільні иновации вводити.

Лікар [Гість] @ 14 листопада 2018, 19:51

Ось якби депутати Держдуми лікувалися в звичайних поліклініках, а в незакритих, тільки для обраних, то вони б не сперечалися. Зараз молоді лікарі шукають діагноз по комп'ютеру і ворожать, чи підходить вона вам чи ні. І також призначають лікування, зі словами: "Буде гірше, звертайтеся".

Надія [Гість] при 15 листопада 2018, 00:36

Надія. У цивілізованих країнах, навіть президенти лікуються в одних клініках з простими громадянами. А в бананових республіках - боярам одне, холопам інше.

.[Гість] при 15 листопада 2018, 7:03

Лікарів не вистачає, а наставники що будуть кидати свої робочі місця в лікарнях і поліклініках і мчати допомагати і пояснювати молодим?
Або вони ночами радитимуться над медкарті?
Ау ?
Про що ви?
Ангел, який одержує зарплату в 350 рублів?
Можна ж зробити зарплати зробити в Мухосранск московські, нафтовики ж так отримують, не важливо в Сибіру або на Каспії?
Нахрен мені молодому квартира в Камишині, а це по факту той же Мухосранск, з зарплатою без стажу і категорії, та з навантаженням за того хлопця, якщо свої 80-100 шт я візьму в Москві і Пітері?
Ось дивіться приклад з нами поруч, психлікарня в Дворянському чому не відчуває кадровий голод?
Вони реально вважають, що у лікаря в Німеччині після податків і оплати ЖКГ грошей залишається стільки ж, скільки у російського колеги?