Підсумки інтернет-конференції «Єдиний соціальний внесок - які зміни необхідні?»

Підприємці покладали великі надії на Закон України від 08.07.2010 р № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які зазнали краху. C введенням єдиного соціального внеску довгоочікуване спрощення сплати страхових внесків так і не настало, і розмір соціальних відрахувань в результаті не зменшився. Тому активісти Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» розробили власний законопроект , Яким пропонується внести зміни в існуючий Закон про єдиний внесок, зібрали в його підтримку 27 тисяч підписів і передали цей документ Президенту України.

Якими повинні бути ставки єдиного внеску для нормальної роботи підприємців? Що виграє малий бізнес в підсумку реформування системи соціального страхування? На ваші запитання відповіла лідер «Фортеці» Оксана Продан.

Привіт, Оксано! Спасибі, що намагаєтеся хоч якось спростити життя підприємцям. Особисто Ви вірите в те, що Президент підтримає вашу ініціативу і внесе законопроект у ВРУ? Скільки часу будете чекати? Якщо Президент не підтримає проект, як плануєте його просувати?

Олена :: Дніпропетровськ: 28.05.2012 р (8:05)

Дякую, Олено! Ми на Раді Фортеці будемо вирішувати, що робити далі. Це буде 05.06.12. Чекати ще часу немає, вони повинні прийняти проект до виборів.

Добридень! А як ви розраховували ЄСВ, чому вийшло 18,1% на зарплату? Ви зумієте переконати Раду в тому, що це оптимальна ставка?

Анна :: м.Полтава: 28.05.2012 р (10:20)

18,1 - це простий розрахунок пропорційно діючих ставок. Переконати депутатів насправді легко: міжнародні норми свідчать, що податкове навантаження на зарплати вище 30% веде їх в тінь. Зараз у нас в країні навантаження - від 49%. Ось і вся арифметика.

При дефіциті бюджету ПФУ якими аргументами будете переконувати, що відрахування не зменшаться в порівнянні з нині існуючими?

Наталія :: м.Макіївка: 28.05.2012 р (11:51)

Наталія, ми показали, що в разі виходу з тіні хоча б 1,8 млн людей (а не 5 млн, як кажуть Азаров і Бродський), а також при правильному використанні існуючих 40 млрд соціальних виплат грошей вистачить. Але у них нова «мулька» - так виплати же збільшаться, якщо збільшиться кількість застрахованих! Ця пісня не закінчиться, якщо вони хочуть збирати гроші, але при цьому не платити нам!

Оксана, спасибі за те, що ви робите для малого бізнесу. І все-таки, чи є шанси у вашого законопроекту? Що ми можемо зробити на місцях для його підтримки?

Сергій :: р Нікополь: 28.05.2012 р (14:17)

Спасибі, Сергій!

Багато рад (місцеві) підтримали наш проект. Якщо можете - проведіть таке рішення у себе, це допоможе.

Всі, хто в змозі взяти в руки калькулятор і провести елементарні підрахунки, розуміють, що легалізація зарплат без зниження ставки ЄСВ неможлива! Це вже не емоції. Це чиста математика! Чому ж тоді нас не хочуть чути?

Анна :: Дніпропетровськ: 28.05.2012 р (14:31)

А тому, що насправді стоїть при владі потрібна не легалізація, а посилення тінізації. Щоб ви були без прав і «на гачку». Іншого пояснення у мене немає, адже ми вже навіть показали їм компенсатори надходжень до ПФ.

Привіт, Оксана. Коли ж будуть прийняті зміни до закону про ЄСВ, і ставка буде не така непосильна, як зараз? Чи можу я відмовитися від пенсії взагалі і знятися з обліку?

Оксана :: можуть мінятися виробником 28.05.2012 р (14:56)

Оксана, сподіваюся, що в цьому році ставка буде знижена. Зараз на єдиному податку Ви зобов'язані платити ЄСВ завжди, на загальній системі - якщо є дохід.

Привіт, Оксано!

1.Предпрініматель, як і будь-який громадянин, має право на відпустку і може захворіти. Чи повинен ПП платити в пенсійний фонд ЄСВ за час відпустки або хвороби?

2. Чому термін хвороби - тільки 30 днів для того, щоб не платити під час хвороби ЄСВ? Адже всі, хто працює люди хворіють від 3 днів і більше, і на підприємствах їм роблять виплату лікарняних. А нам, підприємцям - немає. Виходить, що уряд порушує наші права?

Наталя :: можуть мінятися виробником 28.05.2012 р (14:54)

Наталя, саме я вибила норму про звільнення від єдиного податку на місяць і на лікарняний, раніше навіть цього не було. Але ми не змогли тоді відбити і ЄСВ, працюємо над цим питанням зараз. Що стосується 30 днів, то просто по-іншому неможливо виписати облік і контроль податківців.

Чи будете Ви підтримувати Римму Білоцерківську? Вважаю, що вона - єдиний захисник і опора для підприємців всієї України. Що Ви зробили в допомогу підприємцям? Адже нічого не змінюється, навколо - тільки говорильня.

Ірина :: Суми: 28.05.2012 р (20:52)

Ірина, що стосується кримінального переслідування Римми, то саме ми звернулися до Кваліфікаційної комісії суддів, в Прокуратуру і до Президента України з вимогами, які вони дійсно можуть виконати - і по судді, і по слідчим.

Що стосується нашої роботи: так, ми не радимо огульно не виконувати діючі закони і недостатньо висвітлюємо свою щоденну роботу. Але чому ні у кого не виникає думки, що платники податку на прибуток не повинні сплачувати цей податок через те, що кодекс прийнятий з порушеннями? Адже конкретний підприємець, який не виконає діючий закон, буде залучатися до відповідальності незалежно від процедури прийняття цього закону! Цих підприємців мільйони! І ми їм допомагаємо різними способами:

- працює постійно юридична консультація в різних регіонах і в Інтернеті, навіть в соцмережі Фейсбук збираємо питання і даємо відповіді;

- допомагаємо в самозахисті - наші юристи приїжджають за місцем проблеми, проводять семінари та лекції;

- готуємо проекти законів і постанов, які нам необхідні, і проводимо їх через ВРУ.

Більш того, ми підготували Модель умов ведення бізнесу, з конкретикою і готовими законопроектами, яка зруйнує корупцію і монополію!

Конкретно: пенсіонери та інваліди сьогодні не платять ЄСВ саме завдяки нам, штрафні санкції до єдинників в 2012 році не будуть застосовувати саме завдяки нашій ініціативі і роботі. І виконавці не мають права описувати майно боржників по пенсійному внеску за 2010 рік теж згідно з нашим, Фортеці, законопроекту, який ми змогли провести в ВРУ.

І це тільки частина того, що я, як лідер Фортеця і юрист, зробила вже за чинної влади. Результати моєї роботи в Раді підприємців при КМУ Ви можете побачити на моєму сайті, в розділі Ради.

Так, зараз ситуація складна, але не тому, що я мало або погано працюю, а тому, що ми маємо те, за що особисто я не голосувала. Тому, якщо про балаканину, то це не до мене.

Доброго дня! Як і за якою адресою до Вас можна звернутися за допомогою? І чи допомагаєте Ви насправді чи це піар-хід перед виборами?

Андрій :: Суми: 28.05.2012 р (20:50)

Андрій, я допомагаю підприємцям з 2005 року. Коли - з великим успіхом, коли - з меншим, залежно від умов і можливостей. Ніколи і ні в кого не брала за це гроші або що-небудь інше. Так що звертайтеся, і вам допоможу.

Наш офіс в Києві знаходиться на Русанівській набережній, 12. Адреси в регіонах дивіться на нашому сайті в Партнерів. Пишіть питання на електронку, яка є і на сайті Фортеці www.fortetsya.org.ua, і на моєму особистому www.prodan.net.ua.

Доброго дня! Скажіть будь ласка, якщо я - ПП, візьму на роботу пенсіонера за віком, то мені треба на нього і на себе платити ЄСВ?

Саша :: р Бахмач: 29.05.2012 р (15:42)

Добрий день, Саша. Так, за найманого працівника в будь-якому випадку необхідно сплачувати єдиний соціальний внесок.

Чому під час хвороби я все одно повинна платити до ПФ?

Ірина :: р Нікополь: 29.05.2012 р (15:40)

Шановна Ірина, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачена щомісячна сплата єдиного соціального внеску підприємцями незалежно від фінансового стану, тобто не враховується, працювали вони чи ні.

Наша «Фортеця» підготувала проект Закону «Про внесення змін до Закону України« Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування », в якому передбачено одночасне звільнення від внеску і від єдиного податку.

Хто буде контролювати на ринках торгують без документів? Їх чисельність становить приблизно 90% від усіх підприємців. Всі тяготи лягають на решту 10%, які працюють з оформленням. У нас під час перевірок на ринках 90% просто закриваються і коштують, сміються з тих, які оформлені і платять всі податки. Є такі, у кого на одну сім'ю 2 патенти, стоять поруч. Коли ж буде наведений порядок?

Світлана і Діма :: г. Киев: 29.05.2012 р (15:34)

Шановні Світлана та Дмитро, сьогодні багато хто пішов в тінь через високу ставки ЄСВ. Ми зараз робимо все можливе для її зниження до 18,1%.

Крім того, адміністрації ринків при укладанні договорів у багатьох населених пунктах зобов'язані контролювати сплату податків орендарями.

Чому підприємці платять, працюючи на ринках по 4 години і багато 3-4 дні на тиждень 34,7% від заробітної плати, а не погодинно? Адже це порушення прав людини.

Наталя :: можуть мінятися виробником 29.05.2012 р (15:31)

Погодинно платять за найманих працівників. Та й то, зараз намагаються цю норму скасувати. Тут питання впирається в розмір ставки - 34,7%, вона ні економічно, ні соціально невірна. Працюємо над її зниженням.

Добрий день, Оксана! Я так розумію, що для просування таких законів політичні важелі необхідні. Чи плануєте ви взяти участь в майбутніх виборах? І не могли б ви коротенько охарактеризувати: хто з сьогоднішніх політиків найбільш прийнятний для малого бізнесу в цілому, і для просування закону про єдиний соціальний внесок, зокрема? Дякую за відповідь.

Сергій :: р Нікополь: 29.05.2012 р (15:14)

Сергій, я хочу взяти участь в майбутніх виборах саме для того, щоб просувати наші ідеї і змінювати існуючу систему монополії в бізнесі і у владі.

Як представник малого та середнього бізнесу я бачу підтримку В. Хомутинніка, А. Кужель, К. Ляпіної, І. Горіної, А. Кінаха в просуванні наших, підприємницьких інтересів, в тому числі і в зниженні ставки ЄСВ.

Привіт, Оксано! Велике спасибі за те, що ви робите для підприємців! У мене таке питання: чи можна спростити кількість звітності за найманого працівника? Наприклад: здавати звіти не щомісяця а раз на рік. Або ж взагалі спростити цю процедуру до мінімуму, щоб на робочому місці була просто квитанція про оплату за найманого працівника!

Лариса :: г. Луганск: | email | 29.05.2012 р (14:52)

Дякую за запитання, Лариса. У Комітеті Віталія Хомутинника зараз працюємо над поєднанням персоніфікації і 1ДФ. Процес йде важко, все проти, але надія є.

Я працюю на підприємстві за трудовою книжкою і є приватним підприємцем. Сумарний дохід, з якого я плачу ЄСВ, перевищує граничну суму доходу, який підлягає оподаткуванню ЄСВ. У чинному Законі немає визначення сукупного доходу. Я переплачую в пенсійний фонд. Прошу поправками внести зміни в діючий Закон.

Олена :: р Херсон: | email | 29.05.2012 р (14:26)

Олена, ми не змогли "відбити" сумісників, хоча і хотіли це зробити при відпрацюванні закону по пенсіонерам та інвалідам. Аргумент влади: «вони будуть отримувати більшу пенсію». Це, звичайно, відмовка, але чиновники на ній стоять.

Добридень! Підкажіть, будь ласка, як правильно розраховувати ЄСВ для СПД на загальній системі оподаткування - помісячно чи поквартально? І як бути з авансовим внеском - в який період його можна внести до витрат? Дякуємо!

Олександра :: г. Одесса: | email | 29.05.2012 р (10:53)

Авансовий платіж можна відносити на витрати в ті місяці, за які сплачується внесок. Внесок можна платити помісячно або поквартально, звітність поквартальне, до 15-го числа наступного місяця.

Привіт Оксана.

Хочу вкласти свої 5 копійок в боротьбу з тіньовими зарплатами. У наказом Мінпраці та соцполітики від 08.06.2001 N 260 є наступні положення: при укладення / розірвання підприємцем трудового договору необхідно особисто з'явитися до центрів зайнятості та предпрнімателю-роботодавцю і працівникові. Подання їх довіреною особою можливо тільки при наявності нотаріальної !!!!! довіреності від працівника і роботодавця.

А тепер давайте рахувати. Довіреність коштує близько 300 грн. А тому їх необхідно 2 штуки, то загальні витрати на одного працівника мінімум 600 грн. Втрати від непрацюючої торгової точки рази як мінімум в 2 вище, тому що і працівник, і роботодавець катаються в центр зайнятості. Ну і нафіга мені реєструвати працівника і платити за своє право сплачувати податки?

Невже не можна зробити повідомний порядок повідомлення ЦЗ про укладену трудовому договорі без нотаріальних довіреностей і особистих поклонів юристам з ЦЗ?

Припинити цю маячню з нотаріальним дорученням або особистим явищем в ЦЗ при реєстрації трудових договорів у Вашій влади, про що я Вас і прошу.

PS для представлення інтересів фізособи в суді, отримання зарплати і багатьох інших діянь досить довіреності, посвідченої начальником ЖЕКу. А тут за право платити податки нотаріус потрібен.

В'ячеслав Тертус :: р Севастополь: | email | 29.05.2012 р (8:26)

В'ячеслав, все, що можливо вирішити в цьому питанні в чинному Кодексі, ми виписали в постанові від 29.10.09. № 1168. Воно не ліквідує довіреності, але спрощує процедури оформлення трудових договорів.

Шановна Оксано! Оскільки зростання ЄСВ безпосередньо пов'язаний з ростом кількості пенсіонерів і загальним старінням населення, то чи не здається Вам, що єдиним РЕАЛЬНИМ способом знизити ЄСВ стане відстріл пенсіонерів хоча б через одного? І державі в особі ПФ буде легше ... і, ясна річ, до тих, хто зараз заощадить на ЄСВ, пізніше застосують ту ж саму міру - для економії. Звірячий марення, звичайно ... але якщо чисто практично, без емоцій, то виходить, що саме такий вихід нам скоро і запропонують.

Реаліст :: г. Киев: | email | 29.05.2012 р (20:46)

Ви не повірите, але приблизно такий «шлях» нам назвала дуже заслужена і авторитетна в питаннях зайнятості та населення жінка. Насправді необхідно обмежити крадіжки з бюджетів всіх рівнів, тоді і простим пенсіонерам вистачить грошей на гідну пенсію.

Доброго дня! Я приватний підприємець, працюю на єдиному податку - 2 група. У квітні отримала інвалідність - 3 група. Чи повинна я платити ЄСВ? Якщо немає, то, що потрібно зробити і куди мені слід звернутися? Дякуємо.

Ірина :: Дніпропетровськ: | email | 29.05.2012 р (19:21)

Шановна Ірина, у вашій ситуації Вам можна нічого не робити. Як інвалід, якщо у Вас немає найманих працівників, Ви не повинні платити єдиний соціальний внесок. Для власного спокою можете відправити лист-повідомлення в свій пенсійний фонд, але з повідомленням про вручення, а ще краще - з описом вкладення.

Серйозною перешкодою для своєчасного оформлення трудових відносин з працівником (а іноді і просто оформлення) є вкрай ускладнена процедура, що вимагає особистої явки в ЦЗ підприємця і працівника.

Чому не використовувати систему як у юридичних осіб - просто, швидко, ефективно?

Кирило :: г. Киев: 29.05.2012 р (18:18)

В рамках чинного КЗпП спростили процедуру ПКМУ № 1168 від 29.10.09., Ну і в Податковому кодексі прибрали довідки.

Я вважаю, що якісне поповнення пенсійного фонду, податку на прибуток, прибутку, ПДВ (хоча ПДВ - це найчистішої води РЕКЕТ на держ. Рівні, який застосовується в країнах, щоб зупинити надлишок продукції) прямо залежить від виплати зарплат по білому. Для цього необхідно знизити ставку ЄСВ до 10%, але збільшити покарання за не оформлення працівника, аж до конфіскації майна. Прийом і звільнення працівника здійснюється не через центр зайнятості (дуже важко розшукати "самоуволівшегося" найманого працівника, щоб він особисто написав в ЦЗ заяву про звільнення з відповідними наслідками), тому що працівники ПФ тупо слідують термінів прийому та звільнення відбитим в Договорі і камерально налічують драконівські штрафи, фінансові санкції та пеню. Є реальний випадок, коли СПДешніку за працівника, який зник і з'явився через півроку, нарахували 18000 грн., А спрощено або через накази, але щоб горе-підприємці не ухилялися від прийняття працівника офіційно продовжувати подавати Ф.5 ПН і ніяких договорів з центром зайнятості з прийняття працівника.

Третя і четверта група: базою оподаткування Єдиним податком вважати суму за мінусом фонду оплати праці - тоді буде сенс підприємцям (та й юрособам) не зменшується, а збільшувати фонд оплати праці. І тоді буде сенс і державі, і СПДешнікам і підприємствам вивести з тіні найманих працівників. А держава отримає додатково за рахунок 100% зайнятості, ЄСВ (навіть якщо він буде і 10%) і ПДФО і ЄП.

У зв'язку нинішньої тенденцією укрупнення бізнесу - великі підприємства не нарощують робочі місця, а використовують так звані центри по набору робочої сили, яка обкрадає, не має соцпакета і людей наймають за контрактом на 11-12 місяців, і він знову безробітний. Я за те, щоб цінували і берегли кваліфіковані кадри. А податківців необхідно скоротити в рази і перевести на ел.обслужіваніе. Нероб, хабарників, і просто мародерів в особі податкової міліції взагалі не повинно існувати.

Олександр :: Маріуполь: | email | 29.05.2012 р (17:14)

Олександр, повністю з Вами згодна: спочатку потрібно знизити ставки, а потім - застосовувати санкції. До речі, в нашій Моделі умов бачення бізнесу, яку затвердив Всеукраїнський з'їзд підприємців 17.05.12., Пропонується ставка ЄСВ - 10%.

Багато цікавих питань тут піднімають. А якщо мене на роботу візьме пенсіонер за віком, то що, він на себе і на мене повинен сплачувати до Пенсійного фонду?

Стас :: 29.05.2012 р (16:27)

Так, Стас, якщо є наймані працівники, то і пенсіонер повинен платити внесок.

Чи зобов'язаний ПЕНСІЙНИЙ Фонд видати свідоцтво страхувальника і яка процедура взяття на облік по соц. внесками підприємця? Якщо у мене немає посвідчення і документа, що підтверджує, що я є платником ЄСВ, то на підставі чого я цей внесок плачу?

Наталя :: 29.05.2012 р (16:26)

Наталя, це дуже правильне питання. Чиновники посилаються на закон. Насправді в 2002-2004 роках всім найманим працівникам за місцем роботи видали такі свідоцтва. Ви можете звернутися до пенсійного фонду за цим, але краще зробити це письмово. Якщо треба допомогти в складанні запиту - пишіть до нас на [email protected]

У Вашому законопроекті йшлося про зняття з пенсіонерів, які пішли на пенсію за вислугою років (колишні працівники МВС) оплати ЄСВ? Підкажіть Ваша думка: чи правомірно брати з них ЄСВ, адже свою пенсію вони вже заробили?

Наталя :: м.Горлівка: | email | 30.05.2012 р (10:48)

Ми змогли відбити пенсіонерів саме тому, що аргументували настанням і у них страхового випадку, а значить, сплата ЄСВ для них - уже податок.

Привіт, Оксано!

Чи планується в вашому законі зменшення ЄСВ в 4 групі? І чи дійсно настільки необхідно здавати звіти в ПФ щомісяця? Може бути, досить хоча б раз в квартал? Дякую за відповідь і допомогу.

Віктор :: г. Донецк: 30.05.2012 р (6:57)

Віктор, ми відпрацьовуємо можливість об'єднання персоніфікації в пенсійний фонд і 1ДФ до податкової. Це спростить процедуру.

Ви підете в Раду? У депутати? І з якою партією або мажоритарно?

Степан :: 30.05.2012 р (3:05)

Так, це необхідність. Думаю йти по мажоритарці.

Лист Пенсійного фонду України від 02.04.2012 р № 7619 / 03-30 ( http://chp.com.ua/all-news/item/16793 )

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" фізичні особи підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, визначені платниками єдиного внеску.

Вищевказані особи сплачують єдиний внесок в розмірі не менше мінімального страхового внеску за кожен місяць в період, коли підприємець був платником єдиного податку. Оскільки фізичні особи - платники єдиного податку першої і другої груп в період протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються платниками спрощеної системи оподаткування, відповідно мають обов'язок щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зазначений період.

Директор департаменту надходження доходів В. Литвиненко

Однак згідно з п. 295.5 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих працівників, звільнені від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки і в разі хвороби, якщо вона триває більше 30 календарних днів і підтверджується копією листка тимчасової. Таким чином, під час відпустки або хвороби більше 30 календарних днів підприємець на спрощеній системі оподаткування не є платником єдиного податку. З цього випливає, що наведений відповідь Пенсійного фонду України є помилковим. Крім цього дану відповідь Пенсійного фонду України є порушенням прав людини. Ставку єдиного податку (10% від мінімальної заробітної плати) підприємець може не платити, але 34,7% єдиного соціального внеску від неї ж.

Володимир :: р Лисичанськ: | email | 30.05.2012 р (19:50)

Так, Володимир, Пенсійний фонд категорично відмовляється погоджуватися з нашої з Вами логікою. Саме тому ми в нашому законопроекті передбачили відповідні зміни.

Відповідно до п.291.4 Податкового кодексу підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування розділені на чотири групи відповідно від обсягу доходів, кількості найманих працівників. По кожній групі прийняті відповідна величина єдиного податку. Однак для оплати єдиного соціального внеску (мінімальна величина для

підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування) ця сума однакова, що є важким навантаженням для підприємців, що мають невеликий прибуток. Тому пропонуємо ввести оплату єдиного соціального внеску в залежності від доходу.

Крім переважна більшість представників малого підприємництва нашого міста в умовах економічної кризи, коли, з одного боку, значно знизився рівень купівельної спроможності наших співгромадян, відбувається закриття підприємств в нашому місті і, відповідно, скорочення робочих місць, а з іншого - зростання цін на життєво необхідні товари і послуги, не має можливості здійснювати зазначені платежі з ЄСВ в зазначеному обсязі (34,7% від мінімальної заробітної плати). Тому вважаємо за необхідне зменшення ставки єдиного соціального внеску до 18% від розміру мінімальної заробітної плати для підприємців четвертої групи зі зменшенням на 2% для нижчої групи (третя група - 16%, друга - 14%. Перша - 12%), щоб дати можливість для подальшої роботи підприємців. Адже після закриття своєї підприємницької діяльності через економічну недоцільність такі підприємці поповнять число безробітних і взагалі не будуть анітрохи відраховувати в пенсійний фонд.

Володимир :: р Лисичанськ: | email | 30.05.2012 р (19:29)

Володимир, нам би 18,1% відбити. Що стосується ставки від доходу, то сьогодні вона існує на загальній системі оподаткування. У нашому законопроекті ми спрощуємо процедуру її сплати http://fortetsya.org.ua/projects/fortetsya-projects/17052012-.

Добрий день, Оксана! Цитата з газети: «Застосування нових КВЕД при заповненні заяви, але не для всіх. У Заяві про застосування спрощеної системи оподаткування види діяльності будуть вказувати тільки ФОП-єдинники 1 і 2 груп ». Чи означає це, що підприємець 3 групи може займатися будь-яким не забороненим НК видом діяльності? Спасибі за відповідь!

Тетяна :: 30.05.2012 р (19:23)

У третій групі єдиного податку можна займатися всіма видами підприємницької діяльності, не забороненими для спрощенки. І навіть якщо Ви не знайдете свій КВЕД в тому переліку, який розмістила Податкова на своєму сайті, а цей КВЕД не заборонений для єдиного податку, Ви законно можете працювати в третій групі.

1. Питання сплати єдиного внеску хвилює багатьох підприємців-пенсіонерів. Згідно Закону України від 08.07.2010 р № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464) підприємці-спрощенці, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують пенсію або соціальну допомогу, звільнені від сплати єдиного внеску за себе. Ця норма діє з 1 серпня 2011 року.

Документ 3609-17, редакцiя вiд 07.07.2011, чинний

З А К О Н У К Р А Ї Н І Про внесення змін до Податкового кодексу України та Деяк других законодавчо АКТІВ України относительно Вдосконалення окремий норм Податкового кодексу України

7. Статтю 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеска на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (2464-17) (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 2-3, ст. 11; Із змінамі, внесеними Законом України от 7 квітня 2011 року N 3205-VI) (3205-17) доповніті Частина четверта такого змісту: "4. Особи, зазначені у пункті 4 части Першої цієї статті, Які звертаючись спрощений систему оподаткування, звільняються від сплат

за себе єдиного внеска, если смороду є пенсіонерамі за ВІКОМ або інвалідами та отримуються відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особини могут буті платниками єдиного внеска Виключно за умови їх добровільної участия у системе загальнообов'язкового державного СОЦІАЛЬНОГО страхування ".

З одного боку пенсію оформляють не тільки за віком, а й за вислугу років, при роботі в шкідливих умовах (шахтарі та ін.), Представники колишніх силових структур, т. Е. Коли громадянин ще не досяг пенсійного віку, але пенсію отримує по закону . Вони, так само як і пенсіонери за віком, отримують пенсію, але скористатися пільгою по єдиному внеску не можуть. З іншого боку можна за чинним законодавством навести приклади пенсіонерів?

Володимир :: р Лисичанськ: | email | 30.05.2012 р (19:20)

У нашому законопроекті, на базі якого і був прийнятий чинний Закон, від сплати єдиного внеску звільнялися всі пенсіонери. Але Міністерство фінансів аргументувало обмеження для пенсіонерів тим, що за категорії працівників, які йдуть на пенсію раніше, сплачуються ставки ЄСВ набагато нижче, ніж за всіх інших.

Оксана, пропонуємо скинути цю владу !!!! не можна жити в такій стране.мне 38років і я з останніх сил ходжу на ринок, а хворіти немає можливості, тому як всерівно платити побори.я торгую шкарпетками і продажу маленькі, бувають дуже часто по нолям стаім, а заплатити надо.как бути? Хіба можна всіх прирівнювати ... і ринки, які не торгують в дощ, холод і сніг, і магазини, у яких кожен день з 8 до 20 і доходи на порядки вище?

Сергій :: можуть мінятися виробником 30.05.2012 р (17:40)

Сергій, всіх прирівнювати не можна. З цим згодна. Саме тому ми зараз розробили Модель умов ведення бізнес, щоб змінити систему в цілому. Ми з Вами однолітки, думаю, багато встигнемо зробити.

Привіт, Оксана. Підприємець в третій групі, надаю експедиторські послуги за договорами транспортного експедирування. Платимо податок з винагороди, потрібно в такому випадку вважати гроші, які надійшли і які пішли. Як заповнювати книжку, якщо вона для третьої групи одна. Дякуємо!

Оксана :: Львів: | email | 30.05.2012 р (16:14)

У Книзі обліку доходів (якщо Ви неплатник ПДВ) треба вказувати тільки Ваш дохід без транзитних грошей.

Редакція газети «Приватний підприємець» дякує Оксану Продан за оперативне надання відповідей на питання, а також за активну і плідну роботу із захисту підприємницьких інтересів.

Якими повинні бути ставки єдиного внеску для нормальної роботи підприємців?
Що виграє малий бізнес в підсумку реформування системи соціального страхування?
Особисто Ви вірите в те, що Президент підтримає вашу ініціативу і внесе законопроект у ВРУ?
Скільки часу будете чекати?
Якщо Президент не підтримає проект, як плануєте його просувати?
А як ви розраховували ЄСВ, чому вийшло 18,1% на зарплату?
Ви зумієте переконати Раду в тому, що це оптимальна ставка?
При дефіциті бюджету ПФУ якими аргументами будете переконувати, що відрахування не зменшаться в порівнянні з нині існуючими?
І все-таки, чи є шанси у вашого законопроекту?
Що ми можемо зробити на місцях для його підтримки?